gravitas interior

Być jak Warren Buffett 2017 film online Gdzie obejrzeć: Netflix HBO MAX Player

Buffett może przejąć przedsiębiorstwo, w którym widzi wartość, a następnie przebudować je i wykorzystać synergie z innymi swoimi firmami. Wiedziałam, że to niewłaściwe – powiedziała przed sądem Caroline Ellison, odnosząc się do sprawy swojego byłego partnera Sama Bankmana-Frieda, założyciela giełdy FTX oskarżonego o oszustwo i pranie pieniędzy. Potwierdziła, że kierowana przez nią firma Alameda Research przywłaszczyła sobie około 14 miliardów dolarów należących do klientów FTX.

 • Choć wzruszające są historie o tym, jak przyszły miliarder na pierwsze inwestycje zarabiał, rozwożąc gazety, to nie oddają one do końca prawdy.
 • Z dużym prawdopodobieństwem nikt z nas nie zostanie Warrenem
  Buffettem i to z kilku powodów.
 • Dokument opowiadający o Warrenie Buffettcie, jednym z najbardziej nietuzinkowych biznesmenów w historii.
 • Ale gdy zainwestował w American Express (inwestycja o wartości 1,3 miliarda dolarów, teraz warta 23 miliardy dolarów), czy Coca-Cola (również 1,3 miliarda dolarów, teraz 25 miliardów dolarów), to się nie pomylił.
 • Jego oryginalne podejście do życia, empatia oraz charyzma pomogły mu zajść na sam szczyt i stać się jednym z najbardziej wpływowych i podziwianych ludzi na świecie.
 • Po pierwsze w czasach, w których przyszło mu wchodzić w dorosłość, niecały rok pracy przy rozwożeniu rowerem codziennych wydań Washington Post pozwolił mu na nabycie kilkunastohektarowej farmy wraz z zatrudnionym na niej pracownikiem.

Buffett wyrósł w środowisku, które od najmłodszych lat wspierało jego edukację w zakresie inwestowania, dało mu wykształcenie, okazję do rozwijania się zawodowo oraz zapewniło sytuację materialną, która pozwalała na podejmowanie ryzyka. Warren Buffett ma i  miał przewagę nad zdecydowaną większością ludzi w każdym z tych trzech aspektów. Choć wzruszające są historie o tym, jak przyszły miliarder na pierwsze inwestycje zarabiał, rozwożąc gazety, to nie oddają one do końca prawdy.

Jeden prosty sposób, by być jak Warren Buffett

Biznesmen Warren Buffett jest głównym akcjonariuszem, przewodniczącym rady nadzorczej oraz prezesem Berkshire Hathaway, czwartej na świecie co do wielkości notowanej na giełdzie firmy. Od wielu lat utrzymuje się na szczytach list najbogatszych ludzi świata. W osiągnięciu tak oszałamiającego sukcesu prostemu chłopakowi z Nebraski pomogły żelazne zasady moralne, zamiłowanie do refleksji, empatia i charyzma.

 • Ale możesz, pod jednym i najważniejszym względem, być równy Buffettowi.
 • Tworzy złożony portret człowieka, który swoją postawą i inwestycjami przyczynił się do poprawy sytuacji milionów.
 • Majątek osiemdziesięciosześcioletniego Warrena Buffetta szacowany jest na 60 miliardów dolarów.
 • A więc – jak podsumowuje The Wall Street Journal – fenomenalny sukces Buffetta nie polega na podejmowaniu właściwych decyzji.

Dokument opowiadający o Warrenie Buffettcie, jednym z najbardziej nietuzinkowych biznesmenów w historii. Nie próbuj naśladować jego metod analizy spółek – bo nie masz zastępów analityków, którzy przejrzą z czterech stron każdy aspekt działalności firmy. Jeśli wydaje Ci się, że możesz prognoza ekonomiczna dla 2 listopada-forex, nawet jeśli czytasz dużo książek i spędzasz dwie godziny każdego dnia na analizie wykresów i raportów spółek, możliwe, że przeceniasz swoje możliwości.

BECOMING WARREN BUFFETT

Majątek osiemdziesięciosześcioletniego Warrena Buffetta szacowany jest na 60 miliardów dolarów. Biznesmen jest głównym akcjonariuszem, przewodniczącym rady nadzorczej oraz prezesem Berkshire Hathaway, czwartej co do wielkości индикатор zaawansowany popyt na podaż na świecie notowanej na na giełdzie firmy. Od wielu lat konsekwentnie utrzymuje się na szczytach list najbogatszych ludzi świata. Jego żelazne zasady moralne oraz zamiłowanie do refleksji pomogły mu osiągnąć sukces.

Podkreśliła, że najważniejsze decyzje zawsze podejmował Bankman-Fried. Od 7-letniego chłopca, który pierwsze pieniądze zarobił sprzedając za 5 centów butelki Coca-Coli na ulicach Omahy do mężczyzny, który stworzył imperium Berkshire Hathaway z aktywami o wartości 525 mld dolarów. Oto trzy nawyki Warrena Buffeta, które pozowliły mu dostać się na sam szczyt. W epoce mass-mediów życiorysy najbogatszych osób opisano już
na wszystkie możliwe sposoby. Większość informacji, które przekazuje film,
można odnaleźć choćby na Wikipedii (obcojęzycznych, polski wpis jest bardzo
ubogi) czy innych stronach. Mimo to, dokument „Być jak Warren Buffett” obejrzeć
warto.

Po drugie nikt z nas nie urodził się w rodzinie
amerykańskiego maklera (a następnie kongresmena), nie dorastał w realiach
konserwatywnej Ameryki lat 30. I nie pobierał nauk od takich legend
inwestowania jak Benjamin Graham (autor „Inteligentnego inwestora”) czy David
Dodd. Pójście po części w ślady ojca – relacje z nim to jedna
z bardziej zagadkowych kwestii poruszonych w filmie – to jedno, warto jednak
zwrócić uwagę także na wczesne dzieciństwo głównego bohatera filmu. Berkshire Hathaway, kiedyś zakłady tekstylne, a dzisiaj wehikuł inwestycyjny Buffetta, zarządza spółkami z branży ubezpieczeniowej, energetycznej, odzieżowej, budowlanej, handlu detalicznego, mediów czy nieruchomości. I to w zdecydowanej większości są spółki niepubliczne, czyli takie, które nie są notowane na giełdzie.

(Becoming Warren Buffett)

Pomijając
kwestie czysto inwestycyjne, od Warrena Buffetta z pewnością warto nauczyć się
pokory oraz zdrowego podejścia do pieniędzy i pracy. Jako osoba, która notorycznie stroni od lektury rubryk
plotkarskich w prasie czy stron internetowych o tej tematyce, bez bicia
przyznam się, że o życiu prywatnym Warrena Buffetta wiedziałem dość mało. Skoro
jednak w filmie wypowiadają się przyjaciele, troje dzieci oraz zmarła żona „wyroczni
z Omaha” (bardzo zgrabnie wykorzystano zdjęcia archiwalne), szybko udało mi się
tę białą plamę zapełnić. W oparciu o kilkadziesiąt minut filmu daleki jestem od
formułowania wniosków odnośnie do tego, jak życie prywatne wpłynęło na Buffetta
jako inwestora.

Becoming Warren Buffett (

Wyróżniony dwoma nagrodami Emmy reżyser Peter Kunhardt (Nixon według Nixona, własnymi słowami) towarzyszy z kamerą Warrenowi Buffettowi. Rozmawia z nim oraz jego najbliższymi przyjaciółmi i współpracownikami. Tworzy złożony portret człowieka, który swoją postawą i inwestycjami przyczynił się do poprawy sytuacji milionów.

Tak jak pisałem wcześniej – jest bardzo aktywnym inwestorem, wybiera pojedyncze spółki i angażuje się w zarządzanie nimi, a jego portfel akcji jest przeciwieństwem zdywersyfikowanego i zrównoważonego. W przeciwieństwie do inwestora indywidualnego, Buffett ma możliwość wpływania na spółki, których akcje kupuje. Często, gdy wchodzi w jakiś biznes, zaczyna go ustawiać po swojemu. Pod tym względem działa bardziej jak inwestor z sektora private equity niż jak typowy gracz giełdowy.

Sprawiły też, że mężczyzna postanowił przekazać ogromną część swojej fortuny na cele charytatywne. Doskonały dokument pokazujący przemianę ambitnego, uwielbiającego liczby chłopaka z Nebraski w lidera biznesu. Jego oryginalne podejście do życia, empatia oraz charyzma pomogły mu zajść na sam szczyt i stać się jednym z najbardziej wpływowych i podziwianych ludzi na świecie.

Ogromną część swojej fortuny bogacz przekazał na cele charytatywne. Wyróżniony dwoma nagrodami Emmy reżyser Peter W. Kunhardt rozmawia z bohaterem dokumentu oraz jego najbliższymi przyjaciółmi i współpracownikami. Od wielu lat Warren Buffett konsekwentnie utrzymuje się na szczytach list najbogatszych ludzi świata. Mężczyzna postanowił przekazać ogromną część swojej fortuny na cele charytatywne. Legendarny inwestor zaczynał jak ambitny chłopak z Nebraski a dziś jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

W tym coraz szybszym pędzie życia warto zwrócić uwagę na inną, godną podziwu cechę Buffetta, którą jest cierpliwość. Tym niemniej kogoś może zainteresować, że jeden z
najbystrzejszych finansowych umysłów naszych czasów bywał w relacjach z
bliskimi dosyć safandułowaty, a już w dorosłym życiu przeszedł istną przemianę
światopoglądową. Wisienkę na torcie „prywatnej” części filmu stanowi opowieść o
tym, jak Buffett poznał swoją obecną żonę (ślub z Astrid wziął w 2006 r., dwa
lata po śmierci Susan).

Chodzi o to, aby ważne decyzje były fenomenalnie właściwe. Sam Buffett przyznaje, że większość jego inwestycji nie dała wyników lepszych niż przeciętna rynkowa. Ale gdy zainwestował w American Express (inwestycja o wartości 1,3 miliarda dolarów, teraz warta 23 miliardy dolarów), czy Coca-Cola (również 1,3  miliarda dolarów, teraz 25 miliardów dolarów), to się nie pomylił. Ale możesz, pod jednym i najważniejszym hong kong exchange ma nadzieję kontynuować dialog z londyńską względem, być równy Buffettowi. Berkshire Hathaway, czyli spółka, przez którą legendarny inwestor realizuje swoją działalność, jest notowana na amerykańskiej giełdzie. Chiny zaoszczędziły ogromną kwotę w wysokości prawie dziesięciu miliardów dolarów dzięki rekordowym zakupom ropy od krajów objętych zachodnimi sankcjami – podał Reuters na podstawie analizy podmiotów zajmujących się monitorowaniem ruchu statków.

Wbrew moim pierwotnym obawom, film wcale nie pokazuje
Berkshire Hathaway, inwestycyjnego wehikułu Buffetta, w sztampowej formie, jedynie
z pozycji ogromnych przychodów, wycen i dywidend. Taką rzeczywistość bez trudu
odnajdziemy, wykonując kilka kliknięć na stronie holdingu. Jako że film zdecydowanie adresowany jest do szerokiej
publiczności, mamy zamiast tego obrazki z walnych zgromadzeń akcjonariuszy,
które Buffett zamienił w prawdziwy festiwal kapitalizmu.

Co z cenami na stacjach benzynowych? “To paliwo podrożało najbardziej”

Życzyłbym sobie, żeby wraz z upowszechnianiem się
inwestowania na giełdzie, WZA polskich prywatnych spółek zaczęły nawiązywać do
rozmachu swoich zachodnich odpowiedników (nawet jeżeli Buffetta i Berkshire
Hathaway nigdy nie przeskoczymy, to próbować warto). Gdyby za relacje
inwestorskie przyznawano Nagrodę Nobla, Warren Buffett i jego spółka byliby
murowanymi faworytami. Każde z tych ujęć pokazuje jednego
z najbogatszych ludzi w nieco inny sposób. 10000 ludzi stara się osiągnąć sukces i, na zasadzie czystej statystyki, kilku z nich się udaje – choć część z nich nie ma choć przeciętnego pojęcia o dziedzinie, w której ten sukces odnieśli. Jednakże wszyscy nagle zaczynają ich uważać za wyrocznie w osiąganiu sukcesu. A więc – jak podsumowuje The Wall Street Journal – fenomenalny sukces Buffetta nie polega na podejmowaniu właściwych decyzji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *